Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Scoala Altfel ^.^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage

Aptitudini :
Merite deosebite :
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 3993
Puncte : 5077
Reputatie Reputatie : 923

MesajSubiect: Scoala Altfel ^.^   Vin 06 Apr 2012, 13:57

Voi cum v-ati petrecut aceasta saptamana ?
Pai eu una am avut un fel de orar =]]
Luni am desenat si am prezentat copiilor mai mici informatii despre astronomie.
Marti am mers in parc de unde mi-am cumparat vata pe bat si niste cipsuri =]] m-am dat cu rolele, cu masinutele, ne-am cumparat bazaconii, am ras sine-am distrat.
Miercuri .... nimic important. Am vazut niste filme, cica "educative" ....
Joi am mers la gradina botanica unde am scris pe toate pubelele litera "A" =]] am facut poze, am vrut sa ne balacim alaturi de broscute dar diriga nu ne-a lasat ... ne-am cocotat de un bustean de era diriga sa faca infart cand ne-a vazut acolloo sus ..... si dupa ce am terminat de vizitat gradina botanica am mers la universitate, unde ne-au prezentat niste profesoare anumite fenomene fizice .... de acolo am plecat acasa cu o durere ingrozitoare de cap x_x
Si ultima zi, dar nu cea din urma, Vineri. Azi am mers la padure ^.^ Din nefericire am fost 6 elevi =]] dar putin e mai bine =]] in drum spre padure era sa fim muscati de niste caini, dar noroc cu diriga, care i-a potolit cu un covrig =]] dupa aceea am strans gunoaiele din padure, apoi ne-am intins paturile, am mancat si am inceput jocurile =]]

Pai .... o saptamana destul de faina. A voastra cum a fost ?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Vin 06 Apr 2012, 14:50

La tine chiar că a fost fain . !!
Eu luni nu am fkt nimic deoarece a fost olimpiada de Chimie națională la școala noastră și ne-a interzis să facem activități în ziua aia .
Marți am mers cu dirigul la un Muzeul Satului . O grămadă de kilometri negeaba , pe jos . :-w
Miercuri - muuzeull de istorie și arheologie . Vizităă . Am crezut că nu mai plec acolo , era să leșin de plictiseală =))
Joi - Cu profa de română un concurs de ghicitori . :x Am luat locul 2 la ghicit . Am ghicit 6 ghicitori din 21 =)) Și locul 1 erau 7 ghicitori =| . Si mai trebuia sa mergem cu dirigu` iarasim in Parcul Mare , cika pe dealul Usturoiului =)) Si nu am mers . b-) Desii erau 24 de grade >;] Lenea copiilor =))
Si astazi vineri nu am fkt iarasi nicio activitate din cauza olimpiadei .

Deci in concluzie , pt mine Saptamana Altfel a fost ingrozitoare . Mai bine ne baga inca o sapt de vacanta , in loc sa ne dea prostia asta de sapt .
Faza e ca pt mine cel putin profii nu si--au bagat nici un pik interesul si asta ma deranjat . Si am fkt doar cu profa de romana si cu dirigul . ATATA !

Ma sinucid =))
Noroc ca nu o bagat absente si note >;]
Atata tot :*

Voi sper ca v`ati distrat kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...

Sus In jos
Crystal
Legend
Legend

Aptitudini :
Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 22
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Vin 06 Apr 2012, 18:25

Luni: Ora de autocunoastere si comunicare cu un psiholog, iar apoi am mers intr-o drumetie pe munte.
Marti: Apa in viata noastra, o ora de educatie medicala si jocuri sportive afara.
Miercuri: Am fost la judecatorie, unde am asistat la 3 procese cu interlopi, iar apoi am fost in oras, sa mancam.
Joi: Book trailer si apoi am fost cu niste cadouri la un orfelinat.
Vineri: Am facut un Lip Dub al colegiului nostru (nici eu nu am stiut ce inseamna initial, deci va voi explica in cateva cuvinte: Este un filmulet de prezentare, ce are o singura melodie pe fundal, de la cap la coada, iar acesta trebuie filmat continuu, fara pauze, schimbari de cadru etc.).

I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand

Desert Rose
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend

Merite deosebite :

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Vin 06 Apr 2012, 18:35

Luni: ne-a citit diriginta ,, Romeo si Julieta '' iar fiecare dintre noi simtea ca moare mai ales ca se mai si balbaia iar intonetia era la pamant, eu una am avut senzatia ca e un preot iar profesoara de musica a adus laptopul si ne-am uitat la un film.
Marti : pentru ca la scoala nu aveam ce face, am mers cu cativa colegi pe faleza unde am facut poze, ne-am dat in diferite leagane si desigur in unul care se numea ,, Move it '' si te tinea cu capul in jos si te invartea.
Miercuri: diriga a vrut sa fie buna cu noi asa ca a hotarat sa mergem din nou pe faleza dar desigur ca pana acolo ne-a plictisit de moarte asa ca am mers cu alte colege mai in fata si ne-am plimbat pana in parc. Am facut poze iar eu mi-am luat vata de zahar si pentru ca vorbeam cu un baiat nu am fost atenta si i-am bagat vata de zahar la o colega in par :))
Joi: ,, Faleza '' scrie pe mine:))...cred ca o sa ma plictisesc intr-un final de ea. Eu si cu o prietena am chemat niste prieteni si ne-am plimbat, mai ales ca profa de sculptura nu ne-a mai dus la teatru.
Vineri: pentru ca la scoala nu facea nimeni nimic, am stat acasa, mai ales ca a inceput sa si ploua.

Mda...numai saptamana de activitati nu s-a putut numi. Oricum mi-a placut mai ales ca mai mult m-am plimbat si m-am distrat cu unii colegi.

Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Sam 07 Apr 2012, 23:40

Luni: Eu si inca o fata ne-am citit poeziile in fata clasei noastre si in fata clasei a 8-a
Marti: Am mers 5 ore prin padure ca prosti si aveam doar o sticla de jumate de apa iar eu cu Theo pentru a umple paharul alergam pentru a fi primele defapt eu o trageam dupa mine.
Miercuri:Am stat si ne-am uitat la profesori iar la religie am iesit afara baieti au jucat fotbal , fetele baschet iar eu cu profu vorbeam de ale noastre..
Joi: Nu a venit nici un profesor sa ne vada
Vineri: Ne-am apucat sa ne facem operele de arta cu iepurasi mutanti, inimioare si fete care plang pe tabla pentru ca doar doamna Luminita si Florentina erau in scoala

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Lun 09 Apr 2012, 18:27

Vreau si eu la Judecatoriee!! :o3 Serios, pe noi de ce nu ne-a lasat sa iesim din scoala in timpul activitatilor? 8-|. A daa, a implinit scoala 40 de ani. Si ce? :| Eu nu le-am inteles logica, zau :-j.

Sa vedem ce am facut.. Luni: A trebuit sa merg la 10 la scoala pentru a sta la Sfintirea scolii unde la sfarsit a fost si o slujba pentru profesorii ce nu mai sunt in scoala noastra..cred ca v-ati prins voi care. Dupa aceea am facut doar o ora de mate din 2 in care ne-a dat niste rebusuri, la fizica un rebus dar toata lumea a vorbit, o fata vorbea la telefon.. :)) in fine. La chimie (cu diriga) am vorbit de banchet bla bla si la bio am repetat pentru vals. (banchet). Atunci a fost si ziua mea deci.. va dati seama ce frumos a fost plus ca m-am si certat cu unele :-j. In fine.. :)
Marti: Am facut pregatire de examen la romanaa :|. Singura ORA pe care am facut-o. :-l Nu putea sa nu existe vreo ora, neaah :-j. La Franceza am facut Scrisoare cu scoala ideala, la romana o scrisoare pentru elevii din viitor si dupa aia am plecat.
Miercuri Am fost de la 10 in Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza la Ziua Portilor Deschise si a fost chiar dragut think Pacat ca ma spalasem cu 10 minute inainte pe cap si am racit foarte tare si din cauza asta nu am putut iesi azi afara :(. Dupa aia am fost la scoala o ora si ne-am uitat la O scrisoare pierduta (jumate ma rog) si am plecat.
Joi: A fost sarbatorirea celor 40 de ani ai scolii si au venit fosti directori etc de la 10 dimineata, de la 12 la 1 am avut o ora deschisa la romana dupa care am plecat acasa. La 4 am mers iar ca sa ne ia cu autocaru pana la Rin Grand Hotel ca au cantat/dansat/ce au mai facut unii din scoala mea si au venit tot asa fosti elevi si profesori bla bla, am ajuns pe la 9 acasa si ma simteam f. rau din cauza racelii.
Vineri: Nu am mai facut scoala. :)) Doar eu si cativa colegi am avut pregatire pentru o sceneta la romana pentru banchet si am fost dimineata la Kretzulescu sa-l vizitez ;;).

At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.

Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1625
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 116
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mar 10 Apr 2012, 12:04

Sincer, saptamana asta a fost foarte plictisitoare. Avem un dirig care nu face nik cu noi. Vreau si eu la Judecatorie!!! sad

Luni: Am discutat despre "Stil de viatza sanatos", mai mult am ras decat sa invatam ceva, apoi baietii sau dus la campionatul de fotbal.
Marti: Am mers in parc, unde mai mult ne-am plictisit. Mai ales ca baietii faceau glume proaste legate de noi.
Miercuri: Noi fetele am mers la Campionat de volei, si baietii au mers la informatica unde profa vorbeste cu precipitatii, mai ales daca stai in prima banca iese urat.
Joi: Am mers la Cinema la un film.
Vineri: Am desenat monumente din Paris cu profa de Franceza, dupa care dirigu' ne-a dat liber.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23586
Puncte : 28356
Reputatie Reputatie : 2478

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mier 11 Apr 2012, 08:26

Mm, uite ca ajung si eu intr-un sfarsit pe aici. :))
Deci saptamana mea altfel a fost super tare pentru ca am stat acasa si n-am facut mai nimic. Am avut rubeola, deci mna. heh In orice caz, programul era cam asa:

Luni: vizitarea liceelor din oras + o vizita pe la cofetarie.
Marti: pregatirea serbarii de clopotel, discutii despre banchet etc.
Miercuri: vizionarea a doua sau trei filme, unul cu tematica razboiului, care s-a petrecut in lagarele de concentratie de pe vremea lui Hitler, unul cu un pusti si toate aventurile lui si "Oscrisoare pierduta".
Joi: concurs de gastronomie + drumetie prin padure.
Vineri: plecarea in excursie (la asta am venit si eu). Si dooamnee ce frumos a putut fi. Am vizitat Maramuresul, am stat cinci zile si ne-am distrat la maxim. Cred ca daca as mai putea face asta inca o data as face-o. in love Mi-a placut enorm. :))

Soo, cam asta a fost saptamana mea. Mie una mi s-au parut interesante activitatile, chiar daca nu am luat parte la ele. Mm, cred ca cel mai interesant a fost totusi programul pe care l-a avut Crys, deoarece au facut multe lucruri interesante, constructive si mai ales ca au fost idei cu adevarat originale as zice eu. think

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin

Sex : feminin Varsta : 20
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Joi 12 Apr 2012, 17:11

La mine a fost o saptamana oribila avand in vedere ca eram racita si na... Va dati seama si voi ce a iesit.
Luni: Am plecat din fata prefecturii pe jos pana in Piata Unirii, caci eram cu profu' de Istorie si cu dirigu'. Ala de istorie ne povestea despre arhitectura si despre felul in care sunt construite bisericile gotice. Apoi a inceput sa ne povesteasca despre piratii de pe Bega.
Marti: Ne-am dus la gradina Zoologica si la Muzeul Satului. Pe drum, cand trebuia sa urcam in tranvai, doua colege or ramas pe dinafara si o trebuit sa coboram la statia urmatoare pentru a le lua si pe ele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Miercuri: Am facut jocuri si ghicitori in engleza...
Joi: Am fost la biserica sa ne spovedim si sa ne impartasim, iar apoi am facut o revista scolara alaturi de profa de romana.
Vineri: Nu am facut nimic, deoarece dirigu' o plecat cu cativa la munte la cabana lui si pe restu' ne-o lasat acasa.

Ce mai saptamana.... Mai bine ne dadea vacanta mai repede ca era mult mai frumos. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]       [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 

•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
didi_saku:x
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : acasa:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 48
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : cantatul si dansatul:p
Stare de spirit Stare de spirit : in love:x:x:x

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Joi 12 Apr 2012, 20:56

down Luni:am stat acasa lough
Marti:am facut o salata de fructe(super scarboasa deoarece doamna a pus frisca pe ea down
Miercuri:am plantat flori doar ca la sfarsit mainile mele aratau naspa very sad
Joi:am fost in crang(doar ca...mai bine nu va spun) sad
Vineri:ne-am dus la un azil de batrani(doar ca batranelele alea erau paralizate la pat very sad si nu cred ca s-au spalat de vreo sapt. hmm...?! )si dupa aceia am fost la "j'pizza" doar ca ...mele de colege mi-au facut observatie ca mancam cu mana si m-a vazut si ...noroc ca si el facea la fel heh
in concluzie a fost o sapt. naspa-super sau nasuper,(dar naspa-super suna mai bine) lough dap !
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Vin 13 Apr 2012, 00:21

Choco . Meriti mare bataita ! Adica tu vi in judetul meu si nu ma vizitezi :-w ?
Astai voie ? :-w

Eu sunt in Baia Mare , sigur ai trecut pe acolo , deoarece e resedinta de judet =]]
Daaa , si stim [ eu si Milkii` ] ca e minunat pe aci` =]]]]]

Vaai !! Bine ca nu m`ai anuntat . Data viitore sa iti aduci aminte de reprosu` meu si daca mai treci pe aci anunta`ma :* !
Te bat eu =]]]]]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mier 20 Feb 2013, 09:49

Cred că noi toţi ştim despre acestă săptămână, care nu necesită venirea la şcoală pentru a invăţa, lucru mai mult decât plăcut pentru mine, m-am gândit să redeschidem subiectul. Anul acesta se va numi " Învaţă mai mult, ca să fi mai bun ", dacă nu mă înşel. Nu trebuie să învăţăm nimic, dar ni se pun absenţe dacă lipsim. Lucrul foarte bun, în privinţa mea, este că noi deja am discutat cu profesorii şi cum întrăm după ora 12 la liceu, i-am rugat să pună programul de dimineaţă ca să avem şi noi restul zilei libere.
Sincer nu m-aş duce la şcoală in această săptămână, tot ce fac este să stau cu capul pe bancă şi să dorm, aşa am făcut anul trecut. Hm, nu ştiu, poate anul ăsta o să fie diferit, având un nou colectiv, noi idei şi un grad mai mare de inteligenţă ( ?! ). Oricum, la voi cum e, aţi făcut un program stabilit sau cel puţin de bază ?
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
Puncte : 1995
Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mier 20 Feb 2013, 09:57

Liceul meu e foarte organizat si deja s-au stabilit peste 5 excursii, din care puteam alege. Nu mai mult de 2-3 zile, dupa cate stiu. Cei care nu pleaca vor avea un program incarcat la scoala si nu neaparat statul in banca. Se organizeaza concursuri sportiv, un curs de fotografie prin tot orasul cu un fotograf cunoscut din Sibiu si multe altele. Nu cred ca vom ramane in scoala. Cum spuneam, abia astept aceasta saptamana. dap !

Sus In jos
Deea.
Legend
Legend

Merite deosebite :

Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mier 20 Feb 2013, 17:40

Anul trecut aceasta saptamana "Scoala Altfel" a fost prost orzanizata...Insa acest an cred ca o sa fie frumos. Avem diferite activitati cu profesorii la scoala si o mica excursie de o zi. ^^
Abia astept :x.

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Joi 21 Feb 2013, 20:03

La mine la liceu fiecare clasa trebuie sa participe la trei activitati in incinta scolii si la doua in afar scolii, fiecare in cate o zi. Diriginta ne-a dat cateva informatii despre o presupusa excursie de vreo doua zile la care vom lua parte alaturi de alte doua clase - lucru destul de ciudat, avand in vedere ca suntem in jur de 90 de elevi - si in rest asteptam noi detalii. Eu una sper sa iasa bine. happy

Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Sam 23 Feb 2013, 14:11

La mine a fost extraordinar de plictisitor, din simplul fapt ca am fost racita, si astfel am stat toata saptamana aceea super faina acasa. Insa am fost la zi cu evenimentele intamplate la scoala, si sincer ma bucur ca nu am fost.
1. Au plantat copaci, iar dupa ce s-au mozolit de mama focului pe maini si fata, surpriza! Nu era apa la baie.

2. Au facut curatenie prin scoala.
3. S-au uitat la filme mega-plictisitoare.
4. Au stat si s-au jucat pe afara.
5. Poze.

Atat..

The world isn't safe for a girl like [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13802
Puncte : 18512
Reputatie Reputatie : 528

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Joi 26 Dec 2013, 16:24

Cum dirigul meu e de sport, am facut ceva bazat pe ... sport. Multe activitati sportive, mers pe jos la Olt, mers pe jos la o manastire de pe partea opusa a orasului, mers pe jos la muzeu. Mult mers pe jos =)))

- khalepa ta kala -
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin

Aptitudini :
Sex : masculin Varsta : 20
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Joi 26 Dec 2013, 18:42

Ultima data am facut chestii la chimie... au fost destul de interesante. Abia astept sa vad ce facem anu' asta.

Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin

Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mar 25 Mar 2014, 23:43

SE APROPIE, SE APROPIE, SE APROPIE  evil 

IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mier 26 Mar 2014, 00:18

Ma duc la Timisoara la olimpiada de psihologie, mwhaha, scap de celemaiplictisitoareactivitatiever. evil

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin

Merite deosebite :

acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mier 26 Mar 2014, 07:34

Omg, merg la Carol Davila cu profa de bio. MY DREAM COME TRUE
Si o sa ne plimbam prin Bucuresti cu diriga. This means i can take pictures. Hehehehehehehehe.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage

Aptitudini :
Merite deosebite :

acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13802
Puncte : 18512
Reputatie Reputatie : 528

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Mier 26 Mar 2014, 10:31

Mergem la mall =)))))
Mergem la film
Mergem iar la film =))))))
DAR... mergem la MALL =))))))

- khalepa ta kala -
Sus In jos
Banned.
Genin
Genin

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Chişinău
acebook acebook : Sexicism pe Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 108
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : Enervatu' ălora de pe chat
Stare de spirit Stare de spirit : Mişto

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Sam 09 Aug 2014, 02:16

Ămm.. Ce se presupune a fi această "școala altfel" mai exact? Am auzit că ține doar o săptămână. Din păcate nu am mai prins schimbarea asta în programa școlară românească, dar auzisem că această săptămână ar trebui să decurgă la fel ca o săptămână școlară din străinătate? Dacă este așa, mai bine s-ar abține. Mulți elevi lipsesc de la această activitate din motivul că, de multe ori, săptămâna nu este tocmai bine organizată. După descrierile voastre, pot să afirm că nu așa decurge o săptămână de școală în străinătate. Nu știu exact motivul acestei "școli altfel", mai bine ar fi băgat o săptămână de vacanță, mai puțin stres pentru profi și elevii care lipsesc.

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei

Aptitudini :
Merite deosebite :

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   Sam 09 Aug 2014, 10:06

Scoala altfel reprezinta, cel putin in teorie, o saptamana in care se organizeaza tot felul de activitati in scoala sau in afara ei, punandu-se accentul mai ales pe cultura si evenimente sportive. Cum stam cam prost cu organizarea, cel putin in cazul meu, ne petrecem 3 zile bantuind prin scoala, ascultand vreun ciudat cum ne vorbeste despre nu stiu ce infractiuni si prevenirea lor in timp ce mai mult de jumatate din elevi se joaca pe telefon, iar in celelalte 2 zile frecam menta printr-un mall sau ceva asemanator. Se mai pun si absente daca ti-e prea lene sa mergi. Idk, ideea mi se pare buna, insa superficialitatea cu care e tratata o transforma intr-o saptamana mai naspa decat alea in care se dau tezele si simularile si incepi sa numeri zilele pana la vacanta.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Scoala Altfel ^.^   

Sus In jos

Scoala Altfel ^.^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
» Scoala de croitorie(7)
» Scoala de bijuterii 3
» Ne pregatim pentru scoala! - lista de obiecte necesare
» Scoala de croitorie(1)
» ZODIA BERBECULUI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-