Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's my ninja way!

AcasaPortalInregistrareConectare
Subiecte similare

Distribuiţi | 

Jurnal scolar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Meyryn
Legend
Legend

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1413
Puncte : 1793
Reputatie Reputatie : 187
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

MesajSubiect: Jurnal scolar   Mar 18 Sept 2012, 20:42

Poi dupa cum spune si titlul, acesta este un jurnal in care fiecare este invitat daca doreste sa ne impartaseasca cum le-a fost ziua de scoala, ce s-a intampla suparator sau dimpotriva. Impartaseste-ti cu noi povestea pentru a iti spune si noi ce am facut. Fara frica!!
Ca sa sparg gheata incep eu: De dimineata m-am trezit prea tarziu, era sa pierd microbuzul, de zapacita ce sunt am mancat o portocala pana am ajuns acasa( la ora 16:00) deoarece nu am avut timp sa imi cumpar nimic( am crezut ca o sa mor de foame deoarece nu mancasem nimic nici seara). Toata ziua nu am scris nimic deoarece nu avem carti (trebuie sa le cumpar), mi-a fost somn de imi cadeau ochi in gura insa nici sa dorm nu ma lasau colegi care aveau chef de bancuri si glume. Am ras pana mi-au curs lacrimile si am cazut sub banca la ora de matematica de a bufnit si profesorul in ras (practic m-am facut de ras sad ). Un coleg foarte destept le-a spus bobocilor ca eu sunt batausa scoli si acum toti ma ocolesc de frica crying
Cam atat la mine. La voi cum a fost?
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3244
Puncte : 4946
Reputatie Reputatie : 535
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, cititul(mai rarut ca-i mai dragut) si multe altele.
Stare de spirit Stare de spirit : They see me rollin' , they hatin' :))

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Mar 18 Sept 2012, 20:45

ca de obicei, Carmen se impune , taie si spanzura lough
sper ca avem persoane pe aici mai calme ... dap !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Varsta : 19
Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 632
Puncte : 826
Reputatie Reputatie : 127
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 20 Sept 2012, 16:24

La mine a fost o zi destul de normala .

Dimineata tata mi-a facut o surpriza dandu-mi un ghiozdan nou , dupa ce 4 ani am mers cu aceasi relicva lough
In clasa toata lumea se holba la mine pentru ca am venit cu palarie , iar baietii mi-o luau din cap si fugeau cu ea , dar eu eram prea ocupata citind asa ca ... mi-au dat-o de buna voie lough
La ore a fost galagie din cauza meciului de baschet ( in care mingea era un corn iar cosul... cel de gunoi ) pe care baietii l-au pierdut la 8 puncte diferenta de fete dance2
Cand am vrut sa plec acasa m-am intalnit cu o veche prietena care m-a tinut de vorba cam jumatate de ora :| Cand am intrat in scara am calcat pe un sobolan rolling on the floor A fost foarte ciudat ...

Cam atat .
Bye Bye ! :)->

Thx Schizzo !
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin

Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 20 Sept 2012, 16:43

M-am trezit dimineata la 7.M-am spalat,mancat etc.Cand am ajuns la ,,minunata" mea scoala m-am intalnit cu colegele si neam plimbat.M-am intalnit cu niste prost*i adica ei au dat peste mine.Mai aveam un pic si ii bateam de le suna apa-n cap dar m-au oprit fetele si neam mai plimbat.Am asteptat pana la ora 10(cineva m-ia spus ca la 8:30 trebuia sa fim acolo).Si tot asa pana a inceput festivitatea.Cand a venit diriginta la noi si nea spus ca doua colege sunt mutate in B o colega de a mea a cam dat apa la soareci(doar un pic).Si eu am fost suparata dar m-ia trecut.Oricum ne vedem in pauze.

Cand am intrat in clasa ne-a dat cartile si dupa ce restu' de colegi au plecat eu si 2 colege am ramas si am vorbit cu dna. diriginta(o superr diriginta) care e profa de biologie si am aranjat clasa,am udat florile etc.

Cand am ajuns acasa era vreo 3.Am mancat ceva si dupa m-am culcat si m-am trezit la ora 20 si gata.

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 20 Sept 2012, 17:52

Destul de interesant.

Dimineata am fost speriata din cauza ca profesoara noastra de muzica este putin cam nebu**. Aveam emotii si pentru prima ora de desen din an si era si un profesor noi. Eu nu usnt inca obisnuita cu profesorii fiind doar acum in a V-a.
La ora de muzica a intrat diriginta in clasa si a zis ca nu facem muzica pentru ca inca nu avem profesor ceea ce insemna ca aia ne**na a iesit la pensie. Ma bucur foarte tare.
Am ramasi singuri ora aceea si am fost destul de linistiti.
A urmat Romana. Eram obisnuita cu profesoara fiindca in a IV-a am facut Engleza cu ea. Cam atat

´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again

¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Joi 20 Sept 2012, 20:28

Toata lumea a avut o zi normala de scoala...cu mine ce se intampla?
M-am trezit la 6:30 nervi! ( nici eu nu stiu de ce) si am inumarat de cate ori zboara o musca pe la capul meu pana la 7:30. Mi-am luat bluza pe dos, nu mi-am calcat-o bine asa ca atunci cand am imbracat-o si am vazut ca este botita in dorinta mea de a o calca imbracata m-am ars putin. Mi sa rupt umbrela cand ploua mai tare. Noul profesor de contabilitate ne-a pus sa ne scriem numele pe o hartie si sa i-o dam pentru a ne cunoaste si cand mi-a citit numele in loc de Carmen mi-a spus Cecilia biciuitor . Boboci inca ma cred batausa scoli din cauza ca in pauza am plesnit un baiat dupa ce mi-a pus mana pe fund crying
Am la teme de imi vine sa ma dau cu capul de birou si maine dau test la matematica...mai bine nici ca se putea .. ..  ..
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 21 Sept 2012, 14:35

Hey !

Astazi a fost o zi foarte aiurea....poate din cauza ca e vineri ....

Dimineata nu aveam de gand sa ma duc la scoala dar tata nu a fost de acord si ca sa ma trezeasca mi-a aruncat o galeata de apa in cap de am crezut ca mor inecata ... hmm...?!
Nu am gasit caietul de engleza asa ca am luat o foaie lough , dar cand am ajuns la scoala m-am uitat in ghiozdan si era acolo :|
La desen am ascultat manele din cauza colegilor nervi!
Am aruncat geanta unei fete pe geam ( de la etj. 2 ) multumita comentariilor ei la adresa mea evil devil mua ha ha
Si cand sa plec acasa m-a prins ploaia....in tricou :|

Cea mai tare zi ! :>.<:

Thx Schizzo !
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei

Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : http://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1299
Puncte : 1641
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 21 Sept 2012, 20:24

Ok... se pare ca nu sunt singura care a avut o zi rea. Pe langa faptul ca e vineri, suntem obositi si plictisiti, ne mai trantesc profesorii si 7 ore. Ne baga scurt: test la chimie, test la fizica, acuma cica ne da si test la desen. Ne-a adus o profa... chiar are de gand sa facem teorie si sa dam teste. :| La religie, proiect. crying Ohh doamne. Intelegeam sa facem asta in clasa a 3-a, dar nu in a 10-a. Imi ajuns cele 6 ore de info si cele 4 de mate.
Asaa. Si ca sa fie ziua perfecta, m-a plouat pana am ajuns acasa... si nu stau chiar aproape de liceu...
Cam asta a fost si vinerea mea.. crying

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
AlLyA ღ
Chūnin
Chūnin

Nr. mesaje Nr. mesaje : 648
Puncte : 733
Reputatie Reputatie : 57
Stare de spirit Stare de spirit : H@@py ^-^

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 21 Sept 2012, 21:13

Ce bine a ca a venit weekend-ul.. dap ! Pot sa dorm si eu mai mult... sa te trezesti in fiecare dimineata la 7 e un chin. Saptamana asta a fost o nebunie.Chiar din primele ore au inceput profii cu testele. down Mai ales anu'asta am un prof nou la mate care ma enerveaza pana peste cap si mai e si profa de romana care face ca neb**a prin clasa lough .Si partea mai rea e ca mai am si o groaza de teme de facut crying .Mi-e dor de vacanta!!!

Summertime and the livin' is easy
Fish are jumpin' and the cotton is high
Oh, your daddy's rich and your ma is good-lookin'
So hush, little baby; don't you cry
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class

Aptitudini :
Sex : feminin Varsta : 18
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 21 Sept 2012, 21:25

Buna! Se pare ca eu am avut o zi cat de cat buna. Dar imi venea sa plang la scoala cand am sesizat adica mi-a zis o colega ca mi se vede telefonul...Sincer am ramas muta. Poate uni o sa zica : Si ce eu mereu merg cu telefonul al scoala. Dar diriginta noastra este foarte severa in legatura cu telefoanele. Nu avem voie sa purtam lant la gat, inel. Avem voie cercei dar cat mai mici....Ma rog asta stiam de anul trecut. Iar a treia zi ieri ia luat telefonul unui coleg si a spus ca nu ii mai da. Dar au venit parintii lui si na.. Cu orele stam bine. Orarul nu este inca terminat si profii ba lipsesc, ba stau la catedra si se uita la noi cum ne jucam si facem ca toate animalele. Azi toata scoala a avut patru ore. Deic a fost super. Autobuzul a facu trei ture cred pentru ca na..Clasele I-VIII nu au asa putini copii. Dar eu l-am sunat pe tatal colegei mele de banca si a venit el sa ne ia.Prima ora am avut matematica, am vorbit despre divizibilitate. La religie am vorbit cu pofu despre baiatul lui de 2 luni. La muzica cu proful nostru super talentat ne-a pus pe mine si pe Theo sa dam tonul la Treceti batalioane. Nici macar nu ia pasat ca noi stiam doar prima strofa, dar cum baieti nu au avut chef de cantat a iesit cu jigniri din ambele parti. La biologie am facut recapitulare din clasa V si a VI. Ne-a pus doamna 30 de intrebari care mai decare. Am trecut intr-o ora prin toata materia din doi ani...Nu imi zine sa cred cat am scris=)). Va las ca v-am plictisit destul

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin

Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 21 Sept 2012, 22:05

Foarte tare topicul...poi să vedem...
M-am trezit la 7:30 că pămpălăul de vărumeo are plămâni de soprană(are 16 ani).l-a ora 12:00 m-a condus la școală ca să se asigure că nu pățesc ceva,scuză pentru a mă face de râs...chiar dacă sunt în clasa a VII-a,LoL.
Intră vac...mă scuzați proafa de fizică în clasă și ca de obicei îmi ține o morală daia de toată frumusețe pt că aveam niște cercei mai nah știți voi,după ce o înjur și eo putzin mă trm la director DIN NOU...mă duc eu liniștită,mă mai împiedic pe scări gata gata să-mi rup gâtul...
Când aude directorul ce i-am spus profei începe să râdă și mă trimite la secretariat să-i aduc nu știu ce,iar d-na de acolo a aruncat cu pixu în mne xD...Cică "trb să fi la oră,în loc să stai haimana prin școală"
am lipsit de la tehno pt kă domnu orkm nu venea.M-am bătut cu una pentru kă m-a fct panaramă.Eu n-am pățit nmc,însă ea...hihi no comment...Am râs de domnu de muzică,săracu el credea că râdem cu el nu de el,iar la istorie krek am adormit,chiar nu-mi amintesc.de kât faptul kă m-am trezit cu un marcăr în cap și o ascultare...9...no problem...
O zi obișnuită în afară de piedica ai pusă de Șerban(fosul).

Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Vin 21 Sept 2012, 23:24

Ce ma bucur ca topic este populat happy2
Poi la mine a fost ''bine'' astazi, prietena mea cea mai buna a fost de serviciu pe scoala asa ca eu in fiecare pauza stateam cu ea insa cam uitam sa plec dupa ce se suna asa ca mereu am fost ''condusa'' de catre vreun profesor in clasa, care ma privea frumos heh .
Profesoara de religie este nimeni alta decat preoteasa, daca facem galagie la ora ei ne pune la colt cu mainile sus lough stiu, pare de necrezut, nici eu nu am crezut pana cand nu am vazut, ii dusa, cica sa ne cumparam caiete speciale si culegeri....ce doamne culegeri si caiete speciale vrea ea cand noi suntem a XI-a?
Astazi am avut ceva cu bani, orice eram intrebata sau orice se vorbea in clasa eu auzeam doar bani, pana si diriginta incepuse sa dispere...nu stiu ce am avut.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Sam 22 Sept 2012, 18:34

La mina prima saptamana de scoala a fost ok. Nu-mi vine sa cred cat ghinion pot avea unii :)) Am raspuns la cateva ore, am iesit la matematica la tabla, a fost bine :)) Prima saptama cel putin mi-a placut.
In pauze m-am certat cu un baiat si desigur, l-am alergat pe hol si prin clasa. Am impartit si doua perechi de palme la doi colegi.. Acelasi motiv ca la Mey, nu stiu sa-si tina mainile acasa :))

Apropo.. Carmen, ce clasa esti si ce profil? Faci contabilitate? Si eu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 13:48

Hey !

Cea mai tare zi a fost azi ! dance2

Am avut de la 8 pana la 10 mate unde eu am stat linistita si am desenat caricaturi ale profesorilor . lough
In pauza am convins-o pe profesoara de romana sa nu mai facem ora asa ca am plecat acasa la 11 cool
M-am dus intr-un parc cu cativa colegi unde ne-am dat in caluti rolling on the floor . Se uitau copiii la noi ca la niste nebuni , mai ales cand am inceput sa tipam ca e vantul prea tare .

P.S. : Bella , iti ador avatarul si semnatura . Sword Art Online rock

Thx Schizzo !
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin

Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 14:43

Hey !
Poi la mine prima zi de scoala a fost extrem de plictisitoare.. mai aveam putin si adormeam in picioare la discursul ingrozitor pe care-l ni-l recita directoara cu atata pasiune .. [ nervi! ]. In restu' saptamanii a fost ceva actiune, adica am batut cam 9,10 baieti :)) bagaciosi si nesimtiti. Nou record :)). Asta in pauze caci in ore am avut o problema cu profu' de mate deoarece ascultam muzica in casti si stateam cu capu' rezemat pe banca asa ca nu-l puteam vedea cum striga ca descreieratu' la mine sa fiu atenta, asa ca mi-a cerut tema :)) la care eu am zis ca mi-am uitat caietu', bineinteles el nu m-a crezut, norocu' meu ca nu au venit cataloagele caci altfel 3 din start:)) asta a zis si el :)).
Miercuri am avut parte de putina adrenalina deoarece eram cocotata pe geam si un destept s-a gandit sa ma sperie mimand impinsul, dar istetul chiar m-a impins, daca nu ma tineam bine de geam eram prin curtea scolii, faceam plaja:)). Bineinteles ca si-a luat o bataie sora cu moartea..
Cam atat a fost prima mea saptaman de scoala.. ceva obisnuit ca restul..
Ja Ne !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
                                      [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3244
Puncte : 4946
Reputatie Reputatie : 535
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, cititul(mai rarut ca-i mai dragut) si multe altele.
Stare de spirit Stare de spirit : They see me rollin' , they hatin' :))

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 17:09

deci azi a fost groaznic ... iar nu a inceput facultatea rolling on the floor

Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 17:54

Bella: sunt la liceu cu profil economic down
Deci Marius, tu in loc sa te bucuri ca inca nu a inceput tu esti trist...nu te inteleg.
Poi astazi la mine a fost bine, am scris, defapt mai mult am sters ca numai aiurea am auzit. Un coleg mi-a sarutat mana si mergeam pe holurile scoli ca si aia din 1900 lough pana si profesori au ras de noi dar bineinteles mi s-a facut rusine si am fugit in clasa. Am aflat ca trebuie sa dau 350 lei pe cartile pentru scoala nervi! nervi! nervi! si cam atat....astazi a fost liniste in viata mea.
Sus In jos
AlLyA ღ
Chūnin
Chūnin

Nr. mesaje Nr. mesaje : 648
Puncte : 733
Reputatie Reputatie : 57
Stare de spirit Stare de spirit : H@@py ^-^

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 19:40

Astazi la mine a fost o zi destul de buna. happy2 dap ! Am dat test la chimie si m-am descurcat cat de cat bine nr1 partea rea a fost ca diriginta m-a pus in banca cu un prost care ma enerveaza foarte tare very sad crying

Summertime and the livin' is easy
Fish are jumpin' and the cotton is high
Oh, your daddy's rich and your ma is good-lookin'
So hush, little baby; don't you cry
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin

Aptitudini :
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1292
Puncte : 1995
Reputatie Reputatie : 429

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 20:27

Prima saptamana a fost foarte ok! Dupa esecul din prima zi, nu m-am gandit ca totul va lua o intorsatura atat de placuta. Azi copii m-au votat si am devenit sefa de clasa! nr1 Hip-hip-hyuraaai! Ma inteleg super-bine cu colegii si pe profi , i-am mituit ca dulciuri, ca pentru asta sunt zilele de nastere!
Cam atat de la mine! ;;)
Meli&Co

Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 22:34

Se pare ca mai toti ati avut o zi destul de buna. La noi, pe de alta parte... Avem un orar atat de "placut" incat imi vine sa ma arunc pe geam. Luni, marti, miercuri... 7 ore. Minunat. O tona de teme, diriginta deja ne-a predat vreo 3 pagini la bio, de invatat pentru maine, bineinteles. Ajung acasa, nu stiu de care teme sa ma apuc. Off. Deja urasc clasa a 10-a nervi! nervi!
In timpul orelor a fost bine.. toate bune si frumoase, pana sa ajung la ora de sport. Un meci de baschet, o unghie rupta si nu stiu cum, dar am aterizat pe jos lough Si... cam asta a fost ziua mea.

Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin

Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 22:40

Eu una azi am ras toata ziua si am dormit putin la ora de psihologie, pana cand nu ma lasat Evelyn o colega si a inceput sa ma zgaltaie. Am uitat sa-mi iau echitapentul sportiv si aveam o camasa alt si blugi. Hopa. Am dat de naiba cu asta. =))) M-am dus acasa la o colega care sta in vecini mi-am schimbat pantalonii apoi a luat o bluza de la o alta colega sa-mi ascund camasa si am stat pe margine din "motive medicale" desi ale mele erau vestimentare. Si asa am scapat si de asta insa cel mai rau e ca mi-am uitat caietul de engleza acasa cu tema, dar profa m-a iertat de data asta. T.T
DEci da a fost o zi buna aa si ma zgariat o pisicuta in scara blocului la o alta colega=))).

I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Renésmee
Legend
Legend

Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Lun 24 Sept 2012, 23:40

Astazi am avut contabilitatea si matematica, orele care m-au marcat. Ieri am stat si am tocit la contabilitate iar astazi cand m-am trezit habar nu mai aveam de nimic :)) Ieri repetasem o buna parte din active iar astazi am adormit cu pasivele in brate. Halal chef de invatat :)) Nici la matematica n-am repetat.. credeam ca am sa-mi sap mormantul singura =)) Da` am scapat. Niciun profesor nu m-a bagat in seama :))

La ora de informatica ne-a venit un profesor nou si me-a avertizat de pe acum sa nu ne asteptam la note de 10 sau la medii de 9. In ultimii 10 ani n-a mai dat un 10 O.O [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ne-a spus ca el nu pune note. Are un carnetel al lui si pune stelute, cruciulite, buline.. Si ne-a povestit ca l-a intrebat la o clasa un elev ce inseamna 2 stelute ( asa avea el in dreptul numelui).
Proful: Locotenent.
Elevul: Dar cruciulitele?
Proful: Cimitir =))
Pare de treaba dar m-am speriat groaznic ca nu-mi iesea un tabel nu stiu pe ce apasasem acolo si s-a dus totul de rapa. Emotii mai ceva ca la matematica.

Mey, esti clasa a 10-cea sau a 11 - cea? Si eu sunt la profil economic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Mar 25 Sept 2012, 19:17

Bella: sunt in a 11-a dance2
La mine la scoala a fost super, la economie am ajuns la jumatea orei deoarece microbuzul a intarziat, la geografie m-am certat cu proful pentru ca eu nu vreau sa imi cumpar cartea, la sport aproape am adormit pe banca pentru ca nu am facut sport ci doar am vorbit despre normele de protectie si mai stiu eu ce si la romana am plecat de la jumatatea orei deoarece ultimele doua ore nu le mai faceam si trebuia sa prindem trenul ( pe care aproape l-am pierdut desi am avut 35 de minute la dispozitie si scoala nu este chiar departe de gara).
Maine cica dau test la mate si eu nici macar nu stiu unde imi este caietul ( dam din toate materia de a 10-a..... nu ii normal proful) crying sad crying
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Mar 25 Sept 2012, 19:25

Interesanta zi, Mey. Sa zicem ca si eu am avut o zi destul de buna. Pe langa faptul ca am avut 7 ore, a fost destul de ok. La tic am completat un proces verbal, la istorie am vorbit, la biologie am stabilit o excursie, la fizica nu o bagam pe profa in seama si citeam o carte pe sub banca lough , la romana nu a venit profa, deci am citit din nou, la matematica a fost ceva gen "nu misca sa nu iei 3", iar antreprenoriala... profa a vorbit la pereti ca eu tot cu cartea pe sub banca eram lough
Deci, spre deosebire de alte zile, a fost destul de bine...

Sus In jos
Zambet
Academy Student
Academy Student

Sex : feminin Varsta : 17
Localizare Localizare : La 5 cm de tine...:)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica si .. dansul
Stare de spirit Stare de spirit : Buna ..dar totusi rea !

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   Mier 26 Sept 2012, 09:16

Buna.
Pai ziua mea a fost rea .
Am fost la meditati si am perdut autobuzul caretebuia sa ma lase la scoala.
Evident am intarziat. De s-a loat badigardul de mine ce dece am intarziat .
E dar nui treaba lui .
Urc sus la Bio . Vad cum doamna le imparte niste foi . Astai clar am dat de ( sorry nu stiu ce vorbesc).
Ma scuz din cauza intarzieri si ma asez lana prietenele mele .
Eviden era un test de 3 pagini dar intradevar usor .
Asa ca nu prea imi fac griji de nota.
Asa pe la 4 ora . Vine doamna de Romana cu niste teste in brate . Mai mai sa imi plece pamantul de sub picioare . ( eu fiind cam praf la Romana).
Din fericire testele erau pentru 6 D.Noi fiind 6C.
Asa ora a decurs bine pana la ultima pauza care ne conecta cu fizica ( Meteria mea favorita ).
Asa deci in pauza aia m-am batut cu colega de banca si inca doi baieti .
Ultima miscare avand-o eu . Aceea fiin lovind-ul pe colegul meu cu penatul in cap .
Instantaneu si a pus mainile in cap si mai avea putin si plangea . Doar nu iam taiat piciorul . Pefarul e de panza si nu doare atat de rau .O stiu pe propria piele ( lacate penare in cap mi-a dat colega mea ).
La Fizica a fost bine.
Cam atat a fost ziua mea rea

~~[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]~~

~~[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]~~

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Jurnal scolar   

Sus In jos

Jurnal scolar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Scoala de croitorie(11)
» Jurnal de bord

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-